O nás

Proč s námi na tábor?

Naše tábořiště je umístěno necelé dva kilometry od městečka Manětín na Plzeňsku. Ze všech stran je obklopeno lesem a protéká jím manětínský potok. Poskytuje tak potřebný klid a přitom je to do civilizace co by kamenem dohodil.

V tábořišti je vystavěna zděná budova, ve které je kuchyně, jídelna a také kancelář hlavního vedoucího s místností pro zdravotníka. Dětmi je také využívána za deštivého počasí. V tábořišti jsou k dispozici teplé sprchy a nové záchody.

Ubytování

Děti jsou ubytovány v klasických stanech s podsadou po dvou. Samozřejmě se snažíme respektovat jejich přání na rozdělení do stanů. Proto není problém aby například kamarádi nebo sourozenci bydleli spolu (pokud budou chtít).

Mimo stanů je každý rok v tábořišti postaveno několik vojenských stanů a tee-pee. Tyto stany nejsou dětmi využívány a jsou připraveny pro případ deště. V tee-pee jsou ubytováni vedoucí a dvě tee-pee jsou každoročně vyhrazeny jako sněmovní, kam se v případě nepřízně počasí vejde celý tábor (cca 60 lidí) a je možné zde zapálit i menší táboráček.

Stravování

Děti mají pravidelné jídlo 5x denně - snídani, dopolední svačinu, oběd (polévka a hlavní jídlo), odpolední svačina a večeře. Jídlo je připravováno v dobře vybavené kuchyni (plyn, elektřina) kde dbáme na přísné dodržování bezpečnostních norem (o čemž svědčí i každoroční bezproblémové kontroly z hygienické stanice).

V kuchyni pracují většinou dva kuchaři + pomocné síly (se zdravotním průkazem pro práci v potravinářství). Můžeme se pochlubit tím, že naši kuchaři mají zkušenosti s přípravou jídla jako málokdo.

Zdravotní péče

V táboře je vždy přítomen vyškolený zdravotník, většinou jich je však přítomno více. V nedalekém městečku Manětín máme dohodu s místní lékařkou o bezproblémovém přijímání dětí v případě nemoci nebo úrazu. K dispozici je také fakultní nemocnice v Plzni.

Stejně důkladně věnujeme pozornost individuálním zdravotním problémům. Před začátkem každého tábora jsou všichni vedoucí podrobně informováni o zdravotních stavech všech dětí a i během tábora jsou v kontaktu se zdravotníkem a případné problémy se řeší okamžitě.

Program

Víme, že program je to nejdůležitější a proto jeho přípravě věnujeme spoustu času a dá se říct, že na přípravě programu pro další tábor se začíná pracovat po skončení toho předchozího. Intenzivní práce začínají potom většinou v lednu příslušného roku.

Na programu pracuje vždy tým lidí, protože víc hlav víc ví. Nosnou myšlenkou je vždy poutavá celotáborová hra, která je jakýmsi pojítkem mezi jednotlivými aktivitami a je také základním motivačním prvkem. Program je dopředu nachystán velice podrobně, na každý den jsou aktivity rozepsány i pro případ špatného počasí.

Nic z toho ale neznamená, že se na táboře programu striktně držíme. Přizpůsobujeme ho aktuálním podmínkám, stavu a náladě dětí... Proto se nemusíte bát, je to opravdu zábava!

Dospělí

Na tábor jezdí zkušení oddíloví vedoucí, kteří mají děti přímo na starosti. Pomáhají jim v tom instruktoři (praktikanti), kteří jsou tvořeni především z řad bývalých táborníků. Nesmíme zapomínat na kuchaře, zdravotníka, hlavního vedoucího... A v neposlední řadě také na ty, kteří se starají o technický běh tábora (THP) - bez nich by tábor nemohl mít hladký průběh.

Výběr vedoucích podléhá výhradně hlavnímu vedoucímu. Všichni, kteří chtějí pracovat s dětmi jsou podrobeni kurzu Malá placka. Hlavní vedoucí je poté vyškolen celorepublikově akreditovaným kurzem HVT a v rámci ČTU kurzem Velká placka. O každém z vedoucích platí, že má několikaleté zkušenosti s prací oddílového vedoucího na našem táboře. Více o našich vedoucích a lidech, co s námi na tábor jezdí najdete v sekci Navahové.

© 2024 Všechna práva vyhrazena. 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!